+48 510 987 498

Atletyczna sylwetka a trening siłowy

4 listopada 2016
Atletyczna sylwetka a trening siłowy

Atletyczna sylwetka a trening siłowy? W jaki sposób osiągnąć swój cel – atletyczną sylwetkę trenując na siłowni?

Niestety większość osób, które możemy spotkać na siłowni, trenuje głównie ramiona (tutaj szczególnie bicepsy) i mięśnie klatki piersiowej, zazwyczaj wyciskając na ławce płaskiej (poziomej). Ale czy to na pewno zapewni nam atletyczny wygląd?

Zdecydowanie nie! Wyobraźmy sobie mężczyznę, który stoi przed nami przodem. Załóżmy, że ma na sobie t-shirt. W sytuacji, gdy jego ramiona będą wyćwiczone, będzie to na pewno widoczne, ale to zbyt mało!

Tak naprawdę atletyczny wygląd zapewniają nam górne mięśnie klatki piersiowej, mięśnie czworoboczne grzbietu – tzw. kaptury oraz zdecydowany faworyt – barki. Te trzy partie mięśniowe, kiedy są dobrze zbudowane i kiedy jest między nimi zachowana harmonia i proporcje, dają nam prawdziwie atletyczny i muskularny wygląd.

Duże ramie widoczne będzie głównie od boku, a dobrze rozbudowane barki połączone z wypukłą klatką piersiową oraz „wysokimi” kapturami razem stworzą ten upragniony, sportowy wizerunek, niezależnie od perspektywy. O dobrych barkach mówi się wtedy, kiedy są niemal „piłkowate”.

To jest tajemnica atletycznego wyglądu, dlatego jeśli chcecie sobie taki zafundować, powinniście zdecydowanie wyciskać na skosach dodatnich, budować mocne barki oraz stawiać na potężne kaptury.


DamianPilch2

Autor: Damian Pilch
Trener Personalny, Specjalista ds. Odżywiania