+48 510 987 498

Czy masaż odchudzający istnieje?

5 sierpnia 2016
Czy masaż odchudzający istnieje?

Szczupła sylwetka to wynik połączonych sił aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania. Jednak masaż jest tutaj trzecim ogniwem, wspomagającym proces odchudzania oraz wpływającym pozytywnie nie tylko na ciało, ale także na duszę. Poprawnie wykonany masaż pozytywnie wpływa na tkanki organizmu, zmieniają się parametry przepływu krwi oraz limfy, dzięki czemu szybciej możemy osiągnąć wymarzone efekty. Odpowiedź brzmi zatem – tak! 😉

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Jedną z technik wspomagających proces odchudzania jest drenaż limfatyczny. Ma zadanie udrażniające, poprawia przepływ chłonki. Dzięki temu łatwiej jest pozbyć się obrzęków, szybciej usuwane są wszelkie toksyny, a to prowadzi do regeneracji. Działanie manualne ma wpływ na tkankę tłuszczową poprzez rozluźnianie komórek otaczających obszar drenowany. Trening wykonany po takim masażu jest bardziej efektywny. Dodatkowo przyspieszony jest metabolizm. Poprzez stymulację układu krwionośnego usprawnia usuwanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii.

Ruch, jakim wykonywany jest masaż jest płynny i ma charakter przepychający. Czas trwania drenażu wynosi od 20-60 min. Można wykonywać go codziennie, jeśli tylko reakcja ze strony organizmu pacjenta jest prawidłowa.

MASAŻ BAŃKAMI CHIŃSKIMI

Innym rodzajem zabiegu mającego wpływ na zmianę sylwetki jest masaż bańkami chińskimi. Ten rodzaj zabiegu został zapoczątkowany w starożytnych Chinach, około 3000 lat temu. Metodyka masażu polega na wykonaniu przez terapeutę ruchów krążących w kierunku do serca. Bańka jest zbudowana z elastycznego tworzywa, dzięki temu dopasować ją można do powierzchni ciała. Stopień ściśnięcia bańki powoduje wytwarzanie podciśnienie,  które zasysa do wnętrza obszar poddawany masażowi. Czas trwania zabiegu wynosi od 15-30 minut i powinien być powtarzany co 2 dzień, aby szybciej osiągnąć założony cel. U kobiet najczęściej miejscami poddawanymi terapii są pośladki, uda, czy też boczna partia brzucha. W efekcie poprawia się przepływ krwi i limfy, szybciej usuwane są zbędne produkty przemiany materii oraz zwiększa się proces lipolizy. Dodatkowo dochodzi do poprawy  sprężystości i jędrności skóry. W gabinetach kosmetycznych preferowana jest seria 10 zabiegów. Skuteczność zależy jednak od stopnia zaawansowania cellulitu oraz poziomu tkanki tłuszczowej.

A CO Z CELLULITEM?           

Szybka powtórka – cellulit medycznie określany jest jako zapalenie tkanki łącznej o charakterze włókniejącym, powszechnie znany jest pod nazwą skórki pomarańczowej. Szacuje się, że problem ten dotyczy niemal 90% kobiet. Jest to problem estetyczny, objawy obejmują zaburzenia mikrokrążenia, zwiotczenie skóry, rozszerzenie porów, a także obrzmienie naskórka. Istotne jest to, że nie dotyczy on tylko osób z wysoką wagą, ale także osoby szczupłe. Wyróżnia się dwa rodzaje cellulitu: miękki, czyli tłuszczowy oraz twardy, czyli wodny. Różnice pomiędzy nimi polegają na stopniu przylegania do skóry – twardy mocno przylegający do mięśni z uwidocznionymi rozstępami, miękki – luźny, uwidoczniony mocno na skórze.

Jest wiele metod leczenia, często związanych z działaniami mocno inwazyjnymi, a wciąż nie przynoszącymi oczekiwanych efektów. Z pomocą przychodzi tutaj masaż. Metody, jak te wymienione wcześniej, pozytywnie wpływają na poprawę elastyczności oraz jędrności skóry, a więc wspomagają redukcję cellulitu.


Patrycjasz-540x392

Autor: Patrycja Szydłowska
Fizjoterapeutka, Masażystka